official blogsite

2022. augusztus 30. 14:23 - Adamovich Erik

Classic Bükk Kupa Oldtimer Csillagtúra

beszámoló

2022. szeptember 17-én hetedik alkalommal rendezzük tájékozódási csillagtúra versenyünket oldtimer és youngtimer járművek részére. 1970.szeptember 20-án rendezték először a Bükk Kupa Országos Meghívásos Túraversenyt, ez a rally futam később Centrum Bükk Kupaként híresült el. Ennek a futamnak emlékére évente oldtimer csillagtúrát szervezünk Classic Bükk Kupa néven.  A túra útvonala érinti a régi rallye pályákat és a Bükk csodálatos szerpentinjein kanyarog.

Idei versenyünkön debütált Hankó Laci-Hankó Fanni párossal a korhűre épített Mobil1 Lada. Majdnem 30 páros vágott neki a távnak, ami közúton és négy zárt pályás speciál szakaszon folyt. Az átlagtartó futam szoros eredményt hozott idén is, volt amikor csak a korhű öltözetért járó plusz pont döntötte el a kategória győzelmet. Köszönjük, hogy megtiszteltetek minket a sok szép veterán autóval, és köszönjük a támogatást mindenkinek.

Gratulálunk minden résztvevőnek! Jövőre, veletek, ugyanitt!